Kaikki tuotteet

6015 tuotetta

Löydä etsimäsi AI
Tämä ominaisuus on vielä kehitteillä. Kuten ihmiset, myös digitaalinen avustajamme tekee joskus virheitä. Epävarma? Asiakaspalvelutiimimme auttaa mielellään.
  • Millor Premium Extruded Fresh Puppy Chicken Grain Free

    MILLOR Millor Premium Extruded Fresh - Viljattomat rapeat palat pennuille - 15 kg

    Runsaasti varastossa - Torstai toimitetaan

    Täydellinen ja tasapainoinen ravinto pennuille. Millor Premium Extruded Fresh Puppy - Chicken Grain-Free on erityisesti kehitetty antamaan kasvavalle pennullesi parhaan mahdollisen alun. Tämä korkealaatuinen kuivaruoka, joka on valmistettu 40 % kanasta (20 % tuoretta ja 20 % kuivattua), on täysin viljaton ja sisältää runsaasti välttämättömiä ravintoaineita. Eläinproteiinien, terveellisten rasvojen, vitamiinien ja kivennäisaineiden optimaalinen tasapaino tukee pentusi tervettä kasvua ja kehitystä. Miksi valita Millor Premium Extruded Fresh Puppy - Kana- ja viljaton ruoka? Viljaton: Ihanteellinen pennuille, joilla on viljayliherkkyyksiä. Korkealaatuiset ainesosat: 40 % kanaa, lohiöljyä sekä sekoitus vihanneksia, hedelmiä ja yrttejä. Terveellisiä lisäravinteita: Glukosamiini ja kondroitiini terveille nivelille sekä Yucca Schidigera -uute hajun vähentämiseen. Ei tarpeettomia lisäaineita: Vain parhaat ainesosat optimaalisen terveyden takaamiseksi. Edut: Täysravinto pentujen terveen kasvun ja kehityksen tueksi. Tukee ihon ja turkin terveyttä omega-3- ja omega-6-rasvahappojen ansiosta. Viljaton ja sopii herkille pennuille. Luonnollisilla antioksidanteilla vahvan immuunijärjestelmän tukemiseksi. Haittoja: Korkean proteiinipitoisuuden vuoksi se ei välttämättä sovi yhtä hyvin pennuille, joilla on erityisiä terveysongelmia. Puristettuja vai ekstrudoituja paloja? Millor Premium Extruded Fresh Puppy Chicken Grain-Free on puristettu nappula, jonka rapea rakenne kannustaa pureskelemaan ja edistää hampaiden terveyttä. Sopiiko pennullesi? Tämä ruoka sopii täydellisesti kaikenrotuisille pennuille. Tarkista suositellut päivittäiset annokset tukeaksesi pentusi kasvua ja painonnousua optimaalisesti. Yhdiste: Tuore kana (20 %), kuivattu kana (20 %), herneet, siipikarjanrasva, kuivattu bataatti, kuivattu peruna, kuivattu juurikasmassa, lohiöljy, kuivattu johanneksenleipäpuu, pellavansiemenet, kananmunajauhe, panimohiiva, kivennäisaineet, inuliini (FOS:n lähde), kuivattu tapioka, nokkonen, punahattu, kuivattu tomaatti, kuivattu omena, kuivattu mango, kuivatut luumut, kuivattu banaani, timjami, basilika, spirulina, karpalo, selleri, glukosamiini, kondroitiini, Yucca schidigera -uute. Analyyttiset ainesosat: Raakaproteiini: 30 % Raakarasvaa: 18 % Raakakuitu: 3,5 % Raaka tuhka: 7,5 % Kalsium: 1,2 % Fosfori: 1% Ravintosisältöä per kg: A-vitamiini: 18 000 IU D3-vitamiini: 1 800 IU E-vitamiini: 200 IU C-vitamiini: 70 mg Rauta: 50 mg Jodi: 1,5 mg Kupari: 5 mg Mangaani: 35 mg Sinkkiä: 65 mg L-karnitiini: 300 mg Tauriini: 1 000 mg Käyttö: Aloita ruoanlaitto vähitellen 7 päivän aikana ruoansulatusongelmien välttämiseksi. Varmista, että pennulla on aina saatavilla raikasta juomavettä ja säilytä ruokaa viileässä ja kuivassa paikassa. Tietoja Millorista: Millor edustaa korkealaatuista, luonnollista ruokaa, joka on räätälöity koirien vaistonvaraiseen ruokavalioon. Puhtaista ja paikallisesti hankituista raaka-aineista valmistettu Millor tarjoaa terveellisen ja maukkaan aterian lemmikillesi. Tutustu muihin palastyyppien tyyppeihin: Tutustu koko koiranruokavalikoimaamme ja löydä koirallesi parhaiten sopiva ruoka.

    5% lisäalennus Fidello Family

    Runsaasti varastossa - Torstai toimitetaan

    €66,95 €4,46/kg

  • Vähissä Advance Maxi Light

    ADVANCE Advance Maxi Light -koiranruoka - Suurille roduille - 12 kg

    Torstai toimitetaan - 5 jäljellä varastossa

    Advance Maxi Light -koiranruoka on kehitetty erityisesti suurille koirille (30 kg ja yli), jotka ovat ylipainoisia tai riskiryhmään kuuluvat ylipainoon. Tässä kana- ja riisipohjaisessa ruoassa on vähärasvainen koostumus ja runsaasti proteiinia, joka auttaa hallitsemaan koirasi painoa menettämättä lihasmassaa. Korkea kuitupitoisuus auttaa pitämään koirasi kylläisenä, ja helposti sulavat ainesosat edistävät tervettä ruoansulatusta. Nappulat on mitoitettu suuremmille koirille ja tukevat terveitä hampaita. Miksi valita Advance Maxi Light? Erityisesti kehitetty koirille, jotka ovat (riskissä) ylipainoisia. Vähärasvainen ja runsaskuituinen kylläisyyden tunteen aikaansaamiseksi. Ylläpitää lihasmassaa korkean proteiinipitoisuuden ansiosta. Ei sisällä keinotekoisia väri- tai säilöntäaineita. Edut: Auttaa tehokkaasti painonhallinnassa. Tukee tervettä ruoansulatusta. Räätälöity nappulakoko suurille koirille. Haittoja: Sisältää viljoja, jotka eivät välttämättä sovi yhtä hyvin vilja-allergikoille. Puristettuja vai rapeita paloja? Advance Maxi Light -koiranruoka on rapeaa ja valmistettu paistamalla. Tämä kypsennysmenetelmä varmistaa optimaalisen koostumuksen, säilyttää ravintoaineet ja auttaa vähentämään plakkia. Sopiiko koirallesi? Tämä ruoka sopii erinomaisesti aikuisille suurille koirille (yli 30 kg), joilla on lisääntynyt lihavuuden riski. Katso pakkauksesta suositellut ruokintamäärät tai kysy eläinlääkäriltäsi koirasi erityistarpeista. Yhdiste: Kana (15 %), täysjyvävehnä (14 %), kuivattu siipikarjan proteiini, hernekuitu, riisi (10 %), täysjyvämaissi, maissiproteiini, kuivattu sianlihaproteiini, hydrolysoidut eläinproteiinit (siipikarja, sianliha, kala), juurikasmassa (1,7 %), maissijauho, siipikarjanrasva, vehnäjauho, maissilese, kivennäisaineet, kalaöljy, sikurin inuliini (0,4 %), sian plasmaproteiinit (0,4 %), glukosamiini (400 mg/kg), kondroitiinisulfaatti (340 mg/kg). Analyyttiset ainesosat: Raakaproteiini 26,5 %, raakarasva 9,5 %, raakakuitu 8,2 %, raakatuhka 7 %. Ravintosisältöiset lisäaineet (kg:ssa): A-vitamiini 27 000 KY, D3-vitamiini 1 200 KY, E-vitamiini 500 mg, C-vitamiini 70 mg, tauriini 1 200 mg, L-karnitiini 250 mg. Rauta(II)sulfaattimonohydraatti 260 mg (Fe: 86 mg), kaliumjodidi 1,9 mg (I: 1,4 mg), kupari(II)sulfaattipentahydraatti 33 mg (Cu: 8,8 mg), mangaani(II)sulfaattimonohydraatti 123 mg (Mn: 40 mg), sinkkisulfaattimonohydraatti 406 mg (Zn: 148 mg), natriumseleniitti 0,2 mg (Se: 0,1 mg). Suoliston bakteerikannan stabilointiaineet: Bacillus velezensis DSM 15544 1x10^9 cfu. Tietoja Advance-brändistä: Advance kehittää ensiluokkaista koiranruokaa tieteelliseen tutkimukseen ja korkealaatuisiin ainesosiin perustuen. Advancen reseptit on räätälöity tietyille roduille, ikäryhmille ja terveydenhuollon tarpeille, jotta koirat pysyvät terveinä, energisinä ja onnellisina. Tutustu kaikkiin koiranruokien tyyppeihin: Katso lisää koiranruokaa osoitteessa Fidello.nl .

    5% lisäalennus Fidello Family

    Torstai toimitetaan - 5 jäljellä varastossa

    €64,95 €5,41/kg

  • Advance Adult Labrador Retriever

    ADVANCE Advance Advance Advance Labradorinnoutaja - Koiranruoka aikuisille - Tukee niveliä ja painoa - 11,5 kg

    Torstai toimitetaan - 17 jäljellä varastossa

    Advance Adult Labrador Retriever -kuivaruoka on kehitetty erityisesti aikuisten labradorinnoutajien ravitsemuksellisiin tarpeisiin. Tämä ensiluokkainen koostumus auttaa koiraasi ylläpitämään tervettä painoa kohtuullisen kaloripitoisuuden, luonnonkuidun ja L-karnitiinin ansiosta. Lisäksi lisätty kondroitiini, glukosamiini ja omega-3-rasvahapot tukevat nivelten terveyttä, mikä on välttämätöntä labradorinnoutajien aktiiviselle luonteelle. Advance yhdistää korkealaatuiset ainesosat ja tasapainoisen ravinnon edistääkseen labradorinnoutajasi terveyttä ja elinvoimaa. Miksi valita Advance Adult Labradorinnoutaja? Erityisesti labradorinnoutajien ainutlaatuisiin tarpeisiin räätälöity. Auttaa ylläpitämään tervettä painoa L-karnitiinin ja kuidun ansiosta. Tukee terveitä niveliä kondroitiinin, glukosamiinin ja omega-3-rasvahappojen avulla. Korkealaatuiset ainesosat optimaalisen terveyden ja maun takaamiseksi. Edut: Erityisesti aikuisille labradorinnoutajille kehitetty. Edistää painonhallintaa ja nivelten terveyttä. Rikastettu luonnonkuiduilla ja välttämättömillä ravintoaineilla. Haittoja: Sisältää viljoja, kuten vehnää ja maissia, jotka eivät välttämättä sovi yhtä hyvin koirille, joilla on viljayliherkkyys. Ei erityisesti suunnattu muille koiraroduille. Puristettuja vai rapeita paloja? Advance Adult Labrador Retriever -koiranruoka on rapeaa, ja se on valmistettu korkeassa lämpötilassa paistamalla. Tämä menetelmä luo kiinteän rakenteen, joka auttaa puhdistamaan hampaita ja vähentämään plakkia. Rapea koostumus tekee kuivakuoresta myös houkuttelevan useimmille koirille. Sopii labradorinnoutajallesi? Tämä ruoka on räätälöity erityisesti aikuisten labradorinnoutajien tarpeisiin. Sen kohtuullinen kaloripitoisuus ja nivelten terveyden tukeminen tekevät siitä ihanteellisen tälle rodulle. Tarkista suositeltu päiväannos pakkauksesta tai kysy eläinlääkäriltäsi henkilökohtaisia ​​ravitsemusneuvoja. Yhdiste: Kana (17 %), kuivattu siipikarjan proteiini, täysjyvävehnä (14 %), täysjyväohra (10 %), maissiproteiini, herneet (4 %), vehnäjauho, täysjyvämaissi, siipikarjanrasva, hydrolysoidut eläinproteiinit (siipikarja, sianliha, kala), juurikasmassa (2,5 %), kuivattu sianlihaproteiini, kalaöljy, kivennäisaineet, lignoselluloosa, selluloosajauhe, sikurin inuliini (0,4 %), sian plasmaproteiinit (luonnollinen immunoglobuliinien lähde) (0,4 %), soijaöljy, glukosamiini (400 mg/kg), kondroitiinisulfaatti (340 mg/kg). Analyyttiset ainesosat: Raakaproteiini 29 %, raakarasva 14 %, raakakuitu 3,7 %, raakatuhka 6,5 ​​%, omega-3 0,5 %, omega-6 2,6 %. Lisäaineet (kg:ssa): A-vitamiini 27 000 KY, D3-vitamiini 1 200 KY, E-vitamiini 500 mg, C-vitamiini 70 mg, biotiini 0,35 mg, tauriini 1 200 mg, l-karnitiini 250 mg. Rautasulfaattimonohydraatti 260 mg (Fe: 86 mg), kaliumjodidi 1,9 mg (I: 1,4 mg), kuparisulfaattipentahydraatti 33 mg (Cu: 8,8 mg), mangaanisulfaattimonohydraatti 123 mg (Mn: 40 mg), sinkkisulfaattimonohydraatti 406 mg (Zn: 148 mg), natriumseleniitti 0,2 mg (Se: 0,1 mg), suolistobakteerikannan stabilointiaineet: Bacillus velezensis DSM 15544 1x10^9 CFU. Sisältää luonnollisia antioksidantteja. Tietoja Advance-brändistä: Advance tunnetaan innovatiivisesta ja korkealaatuisesta lemmikkieläinten ruoastaan, joka on räätälöity erityisesti eri koirarotujen tarpeisiin. Keskittymällä tieteellisesti todistettuihin ainesosiin ja yhteistyössä eläinlääkäreiden kanssa Advance tarjoaa ruokia, jotka edistävät optimaalista terveyttä. Tuotemerkki erottuu edukseen yhdistämällä korkealaatuisia ainesosia ja todistettuja teknologioita varmistaakseen parhaan mahdollisen hoidon lemmikillesi. Tutustu kaikkiin koiranruokien tyyppeihin: Tutustu laajaan koiranruokavalikoimaamme jokaiselle rodulle ja jokaiseen elämänvaiheeseen täältä .

    5% lisäalennus Fidello Family

    Torstai toimitetaan - 17 jäljellä varastossa

    €69,95 €6,08/kg

  • Millor Extruded Adult Maintenance Medium Breed

    MILLOR Millor Extruded Adult Maintenance Medium Breed - Keskikokoisille koirille - 4–15 kg

    Runsaasti varastossa - Torstai toimitetaan

    Täysjyväinen ja tasapainoinen ruoka keskikokoisille aikuisille koirille. Millor Extruded Adult Maintenance Medium Breed on erityisesti kehitetty tukemaan keskikokoisten koirien ravitsemuksellisia tarpeita. Korkealaatuisten eläinproteiinien, terveellisten rasvojen sekä välttämättömien vitamiinien ja kivennäisaineiden ansiosta tämä ruoka tarjoaa tasapainoisen aterian terveelle ja energiselle koiralle. Lisätyn L-karnitiinin ansiosta ruoka tukee aineenvaihduntaa ja auttaa koiraasi ylläpitämään ihannepainonsa. Nappulat eivät sisällä keinotekoisia maku-, väri- tai aromiaineita, ja ne on valmistettu puhtaista ja hyvin sulavista ainesosista. Miksi valita Millor Extruded Adult Maintenance Medium Breed? Erityisesti keskikokoisille roduille: Räätälöity keskikokoisten koirien ravitsemuksellisiin tarpeisiin. Korkealaatuiset ainesosat: Sisältää tasapainoisen sekoituksen eläinproteiineja, rasvoja ja viljoja. Terveelliset lisäravinteet: L-karnitiini tukee aineenvaihduntaa ja tauriini edistää tervettä sydämen toimintaa. Ei sisällä keinotekoisia lisäaineita: Ei keinotekoisia hajusteita, värejä tai makuaineita. Paikallisesti hankitut ainesosat: Varmistaa kestävän ja ravitsevan ruokavalion. Edut: Täysjyväinen ja tasapainoinen ruoka keskikokoisille roduille. Tukee tervettä aineenvaihduntaa ja ihanteellista kuntoa. Helposti sulavia paloja, ihanteellisia herkälle ruoansulatukselle. Ei sisällä keinotekoisia hajusteita, värejä tai makuaineita. Valmistettu puhtaista ja rehellisistä raaka-aineista terveelliseen ateriaan. Haittoja: Sisältää viljoja, jotka eivät välttämättä sovi yhtä hyvin viljayliherkille koirille. Puristettuja vai ekstrudoituja paloja? Millor Extruded Adult Maintenance Medium Breed koostuu puristetuista paloista. Valmistusprosessi luo rapean rakenteen, joka kannustaa pureskelemaan ja tukee hampaiden terveyttä. Sopiiko koirallesi? Tämä ruoka sopii täydellisesti aikuisille keskikokoisille koirille, jotka tarvitsevat tasapainoisen ja täysravinnon. Tarkista pakkauksesta suositellut päivittäiset annokset varmistaaksesi optimaalisen ravitsemuksen. Yhdiste: Viljat, liha ja eläinperäiset sivutuotteet, vihannekset, öljyt ja rasvat, kasviperäiset sivutuotteet, kala ja kalaperäiset sivutuotteet, siemenet, hiiva, kivennäisaineet, äyriäiset ja nilviäiset. Analyyttiset ainesosat: Raakaproteiini: 23 % Raakarasvaa: 13 % Raakakuitu: 3% Raaka tuhka: 6% Kalsium: 1,3 % Fosfori: 0,9% Ravintosisältöä per kg: A-vitamiini (alfa-retinyyliasetaatti): 16 000 IU D3-vitamiini (kolekalsiferoli): 1 600 IU E-vitamiini (all-rac alfa-tokoferyyliasetaatti): 200 IU Kupari (kupari(II)sulfaattipentahydraatti): 5 mg Sinkki (sinkkisulfaattimonohydraatti): 65 mg Rauta (rauta(II)sulfaattimonohydraatti): 50 mg Mangaani (mangaani(II)oksidi): 35 mg Jodi (kalsiumjodaatti, vedetön): 1,5 mg Tauriini: 100 mg L-karnitiini: 300 mg Teknologiset lisäaineet per kg: Lesitiini: 5 000 mg Käyttö: Aloita ruoan antaminen vähitellen 7 päivän aikana ruoansulatusongelmien välttämiseksi. Varmista, että koirallasi on aina saatavilla raikasta juomavettä ja säilytä ruokaa viileässä ja kuivassa paikassa. Tietoja Millorista: Millor yhdistää yksityiskohtien huomioimisen ja käsityötaidon tarjotakseen koirille ravitsevan ja maukkaan ruokavalion. Tämä ruoka on valmistettu puhtaista, paikallisista raaka-aineista, jotka edistävät koirasi terveellistä elämäntapaa ja optimaalista hyvinvointia. Tutustu muihin palastyyppien tyyppeihin: Tutustu koko koiranruokavalikoimaamme keskikokoisille roduille tai löydä aktiivisille koirille suunnattu ruokamme.

    5% lisäalennus Fidello Family

    Runsaasti varastossa - Torstai toimitetaan

    €10,45 - €32,95€2,20/kg

  • Millor Extruded Adult Senior / Light

    MILLOR Millor Extruded Adult Dog Food Senior/Light - Ikääntyneille ja aikuisille koirille - 15 kg

    Runsaasti varastossa - Torstai toimitetaan

    Täysravinto vanhemmille ja aikuisille koirille, joilla on alhainen energiantarve. Millor Extruded Adult Dog Food Senior/Light on kehitetty erityisesti ikääntyneille ja aikuisille koirille, jotka hyötyvät kevyestä ruokavaliosta. Herkullisen kanan, ankan ja kalan yhdistelmän ansiosta tämä ruoka tarjoaa tasapainoisen aterian, joka edistää tervettä turkkia, vahvoja niveliä ja hampaita sekä optimaalista ruoansulatusta. Glukosamiinin ja kondroitiinin ansiosta ruoka tukee nivelten terveyttä, ja alhainen rasvapitoisuus auttaa ylläpitämään tervettä painoa. Miksi valita Millor Extruded Adult -koiranruoka Senior/Light? Erityisesti vanhemmille koirille: Säädetyt ravintoarvot pienempään energiantarpeeseen. Korkealaatuiset ainesosat: Sisältää kanaa, ankkaa ja kalaa herkullisen maun ja helposti sulavien proteiinien takaamiseksi. Terveelliset lisäravinteet: Glukosamiini ja kondroitiini tukevat nivelten terveyttä, ja inuliini edistää tervettä ruoansulatusta. Ei sisällä keinotekoisia lisäaineita: Ei keinotekoisia hajusteita, värejä tai makuaineita. Tukee yleistä terveyttä: Runsaasti vitamiineja, kivennäisaineita ja omega-rasvahappoja terveen turkin ja hampaiden tukemiseksi. Edut: Täysravinto vanhemmille ja aikuisille koirille, joilla on alhaisempi energiantarve. Tukee nivelten terveyttä glukosamiinin ja kondroitiinin ansiosta. Sisältää inuliinia (FOS:n lähde) hyvän ruoansulatuksen edistämiseksi. Kevyempi rasvapitoisuus, ihanteellinen painonhallintaan. Ei sisällä keinotekoisia hajusteita, värejä tai makuaineita. Haittoja: Sisältää maissia ja viljoja, jotka eivät välttämättä sovi koirille, joilla on tiettyjä viljayliherkkyyksiä. Puristettuja vai ekstrudoituja paloja? Millor Extruded Adult Dog Food Senior/Light on valmistettu puristetuista paloista. Nämä palat ovat rapeita ja tukevat terveiden hampaiden hoitoa. Sopiiko koirallesi? Tämä ruoka sopii täydellisesti ikääntyneille ja aikuisille koirille, joilla on vähäinen energiantarve. Seuraa suositeltuja päivittäisiä annoksia yliruokinnan välttämiseksi. Yhdiste: Maissi, riisi (14 %), kuivattu kana (15 %), kuivattu ankka (8 %), ohra, siipikarjanrasva, kuivattu juurikasmassa, pellavansiemenet, kuivattu kala, lohiöljy, panimohiiva, inuliini (FOS:n lähde), glukosamiini, kondroitiini. Analyyttiset ainesosat: Raakaproteiini: 18 % Raakarasvaa: 8 % Raakakuitu: 3% Raaka tuhka: 5% Kalsium: 0,9% Fosfori: 0,7 % Ravintosisältöä per kg: A-vitamiini: 18 000 IU D3-vitamiini: 1 800 IU E-vitamiini: 200 IU C-vitamiini: 70 mg Rauta: 50 mg Jodi: 1,5 mg Kupari: 5 mg Mangaani: 35 mg Sinkkiä: 65 mg L-karnitiini: 300 mg Tauriini: 100 mg Käyttö: Aloita ruoan antaminen vähitellen 7 päivän aikana ruoansulatusongelmien välttämiseksi. Varmista, että koirallasi on aina saatavilla raikasta juomavettä ja säilytä ruokaa viileässä ja kuivassa paikassa. Tietoja Millorista: Millor edustaa yksityiskohtien huomioimista ja käsityötaitoa, keskittyen korkealaatuisiin ja puhtaisiin raaka-aineisiin. Tämä ruoka on huolellisesti kehitetty tarjoamaan koirille terveellisen ja tasapainoisen aterian, joka on räätälöity niiden erityistarpeisiin.

    5% lisäalennus Fidello Family

    Runsaasti varastossa - Torstai toimitetaan

    €68,95 €4,60/kg

  • Vähissä Carocroc Large Breed

    CAROCROC CaroCroc Large Breed - Suurille roduille, joilla on ahmimiskäyttäytymistä ja niveltarpeita - 12,5 kg

    Torstai toimitetaan - 2 jäljellä varastossa

    CaroCroc Large Breed on korkealaatuinen täysravinto, joka on kehitetty erityisesti yli 30 kg painaville aikuisille suurille koirille. Suurilla koirilla on ainutlaatuiset ravitsemukselliset tarpeet johtuen niiden alttiudesta mahalaukun laajentumiselle ja nivelten kulumiselle. Optimoidun energiasisällön, suuremman nappulakoon ja lisätyn gelatiinihydrolysaatin ansiosta CaroCroc Large Breed tarjoaa välttämätöntä tukea terveelle ruoansulatukselle ja vahvoille luille ja nivelille. Tämä ruoka sisältää myös optimaalisen omega-3- ja omega-6-rasvahappojen suhteen lohiöljyn ansiosta, joka edistää tervettä ihoa ja kiiltävää turkkia. Miksi valita CaroCroc Large Breed? Erityisesti suurille roduille: Sopii yli 30 kg painaville koirille. Vähentää hotkimista: Suurempi nappulakoko kannustaa pureskelemaan ja hitaampaan syömiseen. Tukee niveliä: Gelatiinihydrolysaatti edistää kollageenin muodostumista ja estää ruston hajoamista. Terveellinen ruoansulatus: Optimoitu energiapitoisuus vähentää mahalaukun kiertymisen riskiä. Edut: Optimoitu suurille koiraroduille. Tukee niveliä ja luita. Runsaasti omega-3- ja omega-6-rasvahappoja terveen ihon ja turkin tukemiseksi. Haittoja: Ei sovellu pienemmille koiraroduille. Yhdiste: Eläinproteiiniuute (26 %), lihasekoitus (21 %), maissi, vehnä, siipikarja (8 %), ohra, hydrolysoitu kollageeniproteiini (5,5 %), eläinrasva (siipikarja, naudanliha), riisi, riisileseet, vehnäjauho, kalaöljy (1,5 %), hydrolysoitu kananmaksa, juurikasmassa, pellavansiemenet, hemoglobiini, kivennäisaineet, selluloosa. Analyyttiset ainesosat: Raakaproteiini 27 %, raakarasva 16 %, raakakuitu 2,5 %, raakatuhka 6 %, kosteus 10 %, kalsium 1,3 %, fosfori 1 %. Ravintosisältöä per kg: A-vitamiini 15 000 KY, D3-vitamiini 1 500 KY, E-vitamiini 100 mg, rauta 50 mg, jodi 1,5 mg, kupari 5 mg, mangaani 35 mg, sinkki 65 mg. Sisältää luonnollisia antioksidantteja. Käyttöohjeet: Tarjoile kuivana tai kostutettuna haalealla vedellä. Säädä määrää koirasi iän, koon ja aktiivisuustason mukaan. Tarjoile aina tuoretta juomavettä. Säilytä ruokaa viileässä ja kuivassa paikassa. Viimeinen käyttöpäivämäärä on painettu pakkaukseen. Tietoja CaroCrocista: CaroCroc on hollantilainen tuotemerkki, joka edustaa laatua ja luonnollisia ainesosia. Yli 30 vuoden ajan he ovat kehittäneet tasapainoista koiranruokaa, joka on räätälöity eri rotujen ja elämänvaiheiden koirien ainutlaatuisiin tarpeisiin. Näytä lisää palatyyppejä: Löydä lisää koiranruokia täältä. Sisällys: 12,5 kg

    5% lisäalennus Fidello Family

    Torstai toimitetaan - 2 jäljellä varastossa

    €47,95 €3,84/kg

  • Vähissä Carocroc Skin Support

    CAROCROC CaroCroc Skin Support - Terveelle iholle ja kiiltävälle turkille - 12,5 kg

    Torstai toimitetaan - 3 jäljellä varastossa

    CaroCroc Skin Support on täysravinto, joka on kehitetty erityisesti herkkäihoisille tai huonokuntoisille koirille. Tämä korkealaatuinen ruoka sisältää tuoretta lohta ja lohiöljyä, jotka ovat runsaasti välttämättömiä omega-3- ja omega-6-rasvahappoja. Nämä rasvahapot edistävät tervettä ihoa ja kiiltävää turkkia sekä niillä on tulehdusta ehkäiseviä ominaisuuksia ja ne tukevat immuunijärjestelmää. Skin Support on vehnägluteeniton, joten se sopii koirille, joilla on gluteeni-intoleranssi. Miksi valita CaroCroc Skin Support? Tukee ihoa ja turkkia: Tuoreella lohella ja lohiöljyllä optimaalisen kunnon saavuttamiseksi. Välttämättömät rasvahapot: Omega-3 ja -6 terveen ihon ja luonnollisen vastustuskyvyn edistämiseksi. Hypoallergeeninen: Ei sisällä vehnägluteenia, ihanteellinen herkille koirille. Edut: Kehitetty erityisesti herkälle iholle tai iho-ongelmille. Edistää kiiltävää turkkia ja tervettä ihoa. Tukee immuunijärjestelmää. Haittoja: Ei erityisesti sovellu pennuille tai vanhemmille koirille. Suhteellisen korkea rasvapitoisuus, vähemmän sopiva ylipainoisille koirille. Yhdiste: Siipikarja (36 %), maissi, kala (21 %), eläinrasva (naudanliha, siipikarja), riisi, riisileseet, juurikasmassa, kalaöljy (lohi) (1,4 %), hydrolysoitu kananmaksa, hiiva, pellavansiemenet, kivennäisaineet. Analyyttiset ainesosat: Raakaproteiini 24 %, raakarasva 14 %, raakakuitu 2 %, raakatuhka 5,8 %, kosteus 10 %, kalsium 1,1 %, fosfori 0,9 %, linolihappo 2,0 %, α-linoleenihappo 0,2 %, eikosapentaeenihappo 0,25 %, dokosaheksaeenihappo 0,25 %, arakidonihappo 0,03 %. Käyttöohjeet: Anna CaroCroc Skin Support kuivana tai kostuta se haalealla vedellä. Tarjoile aina raikasta juomavettä. Suositeltu päivittäinen määrä on lueteltu pakkauksessa, ja sitä voidaan säätää koirasi iän, painon ja aktiivisuustason mukaan. Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa. Viimeinen käyttöpäivämäärä on painettu pakkaukseen. Tietoja CaroCrocista: CaroCroc tunnetaan täysjyväisestä ja tasapainoisesta lemmikkieläinten ruoastaan, joka on räätälöity koirasi erityistarpeisiin. Luonnollisten ainesosien ja tieteellisesti testattujen koostumusten ansiosta ne tarjoavat laatua ja hoitoa jokaiseen elämänvaiheeseen ja -tilaan. Näytä lisää palatyyppejä: Löydä lisää koiranruokia täältä. Sisällys: 12,5 kg

    5% lisäalennus Fidello Family

    Torstai toimitetaan - 3 jäljellä varastossa

    €61,49 €4,92/kg

  • Advance Veterinary Diet Dog Diabetes

    ADVANCE VETERINARY DIET Advance Diabetes -kuivaruoka - koirille, joilla on diabetes - 12 kg

    Loppu varastosta

    Advance Diabetes -kuivaruoka on erityisesti kehitetty dieettiruoka aikuisille koirille, joilla on diabetes mellitus. Tämä ruoka auttaa säätelemään glukoositasoja alhaisen nopeasti vapautuvien hiilihydraattien pitoisuuden ansiosta. Alhaisen rasvapitoisuuden ja helposti sulavien ainesosien ansiosta tämä ruoka tukee myös ruoansulatusongelmista kärsiviä koiria. Vähäkalorinen koostumus auttaa hallitsemaan koirasi painoa, ja liukoinen kuitu edistää suoliston toimintaa ja tukee optimaalista suolistobakteeristoa. Maukkaan koostumuksensa ansiosta se sopii erinomaisesti päivittäiseen käyttöön koirille, joilla on diabetes ja/tai paksusuolitulehdus. Miksi valita Advance Diabetes -palat? Erityisesti diabetesta sairastaville koirille tarkoitettu erikoisruoka. Pitää glukoosin imeytymisen hallinnassa. Tukee tervettä ruoansulatusta helposti sulavien ainesosien ansiosta. Vähäkalorinen, ihanteellinen painonhallintaan. Saatavilla 12 kg:n erissä pitkäkestoiseen käyttöön. Edut: Säätelee glukoosin saantia. Stimuloi tervettä suolistobakteerikantaa. Ihanteellinen koirille, joilla on diabetes ja/tai paksusuolitulehdus. Haittoja: Sisältää viljoja, jotka eivät välttämättä sovi yhtä hyvin vilja-allergikoille. Sopiiko koirallesi? Tämä ruoka on suunniteltu aikuisille koirille, joilla on diabetes ja/tai ruoansulatusongelmia. Ota yhteyttä eläinlääkäriin ennen kuin vaihdat tähän ruokavalioon. Puristettuja vai rapeita paloja? Advance Diabetes -palat ovat rapeita ja auttavat pitämään hampaat puhtaina. Yhdiste: Maissi, kuivattu siipikarjan proteiini, juurikasmassa, maissiproteiini, ohra, eläinrasva (stabiloitu luonnollista alkuperää olevilla tokoferoleilla), hernekuitu, hydrolysoidut eläinproteiinit, monokalsiumfosfaatti, kaliumkloridi, kalaöljy, suola. Hiilihydraattien lähteet: Maissi ja ohra. Helposti sulavat ainesosat: maissi, kuivattu siipikarjan proteiini, maissiproteiini ja hydrolysoidut eläinproteiinit. Analyyttiset ainesosat: Raakaproteiini 23 %, rasvapitoisuus 12 %, raakakuitu 6,5 %, epäorgaaniset aineet 7 %, kalsium 1,2 %, fosfori 0,9 %, tärkkelys 28,5 %, sokerit yhteensä 1,8 %, omega-3 0,2 %, omega-6 2,3 %. Ravintosisältöiset lisäaineet (kg:ssa): A-vitamiini 27 000 KY, D3-vitamiini 1 800 KY, E-vitamiini 315 mg, rautasulfaattimonohydraatti 291 mg (Fe: 95 mg), kaliumjodidi 2,1 mg (I: 1,6 mg), kuparisulfaattipentahydraatti 37 mg (Cu: 9,8 mg), mangaanisulfaattimonohydraatti 137 mg (Mn: 45 mg), sinkkisulfaattimonohydraatti 407 mg (Zn: 148 mg), natriumseleniitti 0,27 mg (Se: 0,12 mg). Tietoja Advance-brändistä: Advance tarjoaa tieteellisesti kehitettyä ravintoa, joka on räätälöity koirasi erityisiin terveystarpeisiin. Innovatiivisten koostumusten ja korkealaatuisten ainesosien ansiosta Advance edustaa laatua ja terveyttä. Tutustu lisää koiranruokiin: Katso koko koiranruokavalikoima täältä .

    5% lisäalennus Fidello Family

    Loppu varastosta

    €75,95 €6,33/kg

  • Advance Adult Duitse Herder

    ADVANCE Advance Advance Advance -koiranruoka aikuisille saksanpaimenkoirille - tukee ruoansulatusta ja niveliä - 12 kg

    Loppu varastosta

    Advance Adult German Shepherd -kuivaruoka on erityisesti aikuisille saksanpaimenkoirille kehitetty. Tämä ensiluokkainen ruoka sisältää tasapainoisen koostumuksen, jossa on kookosöljyä, prebiootteja, omega-3-rasvahappoja ja aktiivisia immunoglobuliineja, jotka edistävät optimaalista ruoansulatusta ja suoliston terveyttä. Glukosamiinin ja kondroitiinin lisäys tukee terveitä niveliä, ja yhdistelmä välttämättömiä ravintoaineita edistää koirasi hyvinvointia. Advance keskittyy tämän rodun ainutlaatuisiin tarpeisiin kiinnittäen huomiota terveyteen, elinvoimaan ja makuun. Miksi valita Advance Advance Adult saksanpaimenkoira? Erityisesti saksanpaimenkoirille kehitetty. Tukee tervettä ruoansulatusta ja suoliston bakteerikantaa prebioottien ja immunoglobuliinien avulla. Auttaa pitämään nivelet terveinä glukosamiinin ja kondroitiinin ansiosta. Omega-3- ja -6-rasvahapot edistävät tervettä ihoa ja kiiltävää turkkia. Valmistettu korkealaatuisista ainesosista ja luonnollisista antioksidanteista. Edut: Erityinen koostumus räätälöity saksanpaimenkoirien tarpeisiin. Edistää tervettä suoliston toimintaa ja ruoansulatusta. Tukee liikkuvuutta ja nivelten terveyttä. Haittoja: Sisältää maissia ja riisiä, jotka eivät välttämättä sovi yhtä hyvin viljayliherkille koirille. Rasvapitoisuus ei välttämättä ole ihanteellinen erittäin aktiivisille koirille. Puristettuja vai rapeita paloja? Advance Adult German Shepherd -kuivaruoka on rapea. Se on valmistettu korkeassa lämpötilassa paistamalla, minkä ansiosta sen koostumus on kiinteä ja auttaa puhdistamaan hampaita ja vähentämään plakkia. Rapea kuivaruoka sopii myös nirsoille syöjille. Sopiiko saksanpaimenkoirallesi? Nämä nappulat on kehitetty erityisesti aikuisille saksanpaimenkoirille. Tasapainoisen koostumuksensa ansiosta ruoka tarjoaa välttämätöntä tukea rodun ruoansulatukselle, nivelille ja yleiselle terveydelle. Tarkista pakkauksesta suositellut päivittäiset määrät tai kysy eläinlääkäriltäsi varmistaaksesi, että koirasi saa oikean määrän. Yhdiste: Riisi (25 %), maissi, kalkkuna (13 %), kuivattu siipikarjan proteiini, maissiproteiini, kana, kookosöljy, hydrolysoidut eläinproteiinit, juurikasmassa, kalsiumkarbonaatti, kaliumkloridi, kalaöljy, plasmaproteiinit (luonnollinen immunoglobuliinien lähde, 0,4 %), suola, tetranatriumdifosfaatti (0,24 %), soijaöljy, frukto-oligosakkaridit (0,08 %), glukosamiini (400 mg/kg), kondroitiinisulfaatti (350 mg/kg), vihreä tee (0,013 %), luonnolliset polyfenolit (0,01 %). Analyyttiset ainesosat: Proteiinia 26 %, rasvaa 12 %, raakakuitua 2 %, epäorgaanisia aineita 6 %, omega-3-rasvahappoja 0,2 %, omega-6-rasvahappoja 1,4 %. Lisäaineet (kg:ssa): A-vitamiini 27 000 IU, D3-vitamiini 1 800 IU, E-vitamiini 500 mg, C-vitamiini 70 mg, tauriini 1 200 mg. Rautasulfaattimonohydraatti 260 mg (Fe: 86 mg), kaliumjodidi 1,9 mg (I: 1,4 mg), kuparisulfaattipentahydraatti 33 mg (Cu: 8,8 mg), mangaanisulfaattimonohydraatti 123 mg (Mn: 40 mg), sinkkisulfaattimonohydraatti 395 mg (Zn: 144 mg), natriumseleniitti 0,24 mg (Se: 0,11 mg). Luonnollisilla antioksidanteilla. Tietoja Advance-brändistä: Advance on tunnettu tuotemerkki, joka on erikoistunut premium-lemmikkieläinten ruokaan, jonka reseptit on kehitetty yhteistyössä eläinlääkäreiden ja ravitsemusterapeuttien kanssa. Tuotemerkki keskittyy eri koirarotujen ja -vaiheiden erityistarpeisiin. Advance käyttää korkealaatuisia ainesosia ja luonnollisia koostumuksia tukeakseen koirasi terveyttä, energiaa ja hyvinvointia. Tutustu kaikkiin koiranruokien tyyppeihin: Haluatko nähdä lisää vaihtoehtoja? Tutustu laajaan koiranruokavalikoimaamme täällä .

    5% lisäalennus Fidello Family

    Loppu varastosta

    €72,95 €6,08/kg

  • Carocroc High Energy 28/20

    CAROCROC CaroCroc High Energy 28/20 - Aktiivisille koirille, jotka saavat paljon liikuntaa - 12,5 kg

    Loppu varastosta

    CaroCroc High Energy 28/20 on täysravinto, joka on kehitetty erityisesti aikuisille koirille, jotka harrastavat intensiivistä liikuntaa päivittäin, kuten työ- ja urheilukoirille. Korkean proteiini- (28 %) ja rasvapitoisuuden (20 %) ansiosta tämä ruoka tarjoaa aktiiviselle koirallesi tarvittavan energian ja ravintoaineet pysyäkseen huippukunnossa. Eläinproteiinien, rasvojen, kivennäisaineiden sekä omega-3- ja omega-6-rasvahappojen tasapainoinen koostumus edistää tervettä lihaskasvua, ihoa ja turkkia. Ihanteellinen koirille, jotka harrastavat liikuntaa intensiivisesti yli kolme tuntia päivässä. Miksi valita CaroCroc High Energy 28/20? Täysrehu aktiivisille koirille Korkea proteiini- ja rasvapitoisuus, ihanteellinen intensiiviseen liikuntaan Tukee tervettä lihaskasvua ja energiatasapainoa Rikastettu omega-3- ja omega-6-rasvahapoilla terveen ihon ja turkin tukemiseksi Edut: Sopii työ- ja urheilukoirille Varmistaa optimaalisen energiatasapainon Hyvä maittavuus maukkaan koostumuksen ansiosta Haittoja: Ei sovellu koirille, joilla on vähän päivittäistä aktiivisuutta Yhdiste: Siipikarja (53 %), eläinproteiiniuute (10 %), ohra, eläinrasva (siipikarja, naudanliha), maissi, vehnä, juurikasmassa, riisi, uutetut soijapavut (paahdetut), riisileseet, hydrolysoitu kananmaksa, hemoglobiini, kivennäisaineet, pellavansiemenet. Analyyttiset ainesosat: Raakaproteiini 28 %, raakarasva 20 %, raakakuitu 2,5 %, raakatuhka 6,4 %, kosteus 10 %, kalsium 1,4 %, fosfori 1 %. Ravintosisältöä per kg: A-vitamiini 15 000 KY, D3-vitamiini 1 500 KY, E-vitamiini 100 mg, rauta 77 mg, mangaani 28 mg, kupari 13,5 mg, sinkki 135 mg, jodi 1,4 mg, seleeni 0,3 mg. Sisältää luonnollisia antioksidantteja. Käyttöohjeet: Tarjoile kuivana tai kostutettuna haalealla vedellä. Säädä määrää koirasi iän, koon ja aktiivisuustason mukaan. Varmista, että raikasta juomavettä on aina saatavilla. Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa. Viimeinen käyttöpäivämäärä on painettu pakkaukseen. Tietoja CaroCrocista: CaroCroc on hollantilainen tuotemerkki, joka tarjoaa korkealaatuista ja luonnollista koiranruokaa kaikenikäisille ja -rotuisille koirille. Yli 30 vuoden kokemuksella CaroCroc pyrkii kehittämään terveellistä ja tasapainoista ruokaa, joka vastaa jokaisen koiran tarpeisiin. Näytä lisää palatyyppejä: Löydä lisää koiranruokia täältä. Sisällys: 12,5 kg

    5% lisäalennus Fidello Family

    Loppu varastosta

    €46,95 €3,76/kg

  • Prins Procare Adult Medium / Large Herring / Rice Hypoallergenic

    PRINS Prins Procare Adult Silli & Riisi – Herkälle iholle ja ruoansulatukselle – 3 kg

    Loppu varastosta

    Prins Procare Adult Herring & Rice Hypoallergenic 3 kg on puristettu täysravinto keskikokoisille ja suurille aikuisille koirille. Tämä ruoka on erityisesti kehitetty koirille, joilla on herkkä iho, turkki tai ruoansulatus, ja se sisältää eläinproteiinin lähteenä ainoastaan ​​silliä. Tämä hypoallergeeninen ruokavalio on rikastettu lohiöljyllä, joka on runsas omega-3-rasvahappojen lähde, ja ravintokuidulla, joka edistää tervettä ruoansulatusta ja tasapainoista suolistobakteeristoa. Miksi valita Prins Procare Adult Herring & Rice? Hypoallergeeninen ruoka, ihanteellinen koirille, joilla on ruoka-aineyliherkkyyksiä Sisältää eläinproteiinin lähteenä vain silliä Rikastettu omega-3-rasvahapoilla terveen ihon ja turkin ylläpitämiseksi Edut Tukee tervettä suolistobakteeristoa ravintokuidun ansiosta Puristetut pelletit optimaaliseen ruoansulatukseen Täydellinen ja tasapainoinen ruoka päivittäiseen ravitsemukseen Haitat Ei viljaton, vähemmän sopiva koirille, joilla on vilja-allergia Rajallinen valikoima proteiinin lähteitä Puristettuja vai rapeita paloja? Prins Procare Adult Herring & Rice on puristettu pelletti, joka varmistaa ravintoaineiden paremman imeytymisen ja vähentää ruoansulatusjärjestelmän rasitusta. Sopiiko koirallesi? Tämä ruoka on suunniteltu keskikokoisille ja suurille aikuisille koirille, joilla on herkkä iho, turkki tai ruoansulatus. Noudata pakkauksessa olevia ruokintaohjeita ja säädä määrää painon, iän ja aktiivisuustason mukaan. Tarjoa aina runsaasti raikasta juomavettä. Analyyttiset ainesosat Kosteus: 8 % Raakaproteiini: 24 % Raakarasvaa: 11 % Raaka tuhka: 6,5 % Raakakuitu: 5% Mineraalit Kalsium: 0,9% Fosfori: 0,7 % Kalium: 0,5 % Magnesium: 0,1% Natrium: 0,5 % Tietoja tuotemerkistä Prins Petfoods on luotettu hollantilainen tuotemerkki, joka on valmistanut korkealaatuista lemmikkieläinten ruokaa sukupolvien ajan. Keskittyen luonnollisiin ainesosiin ja eläinten hyvinvointiin, Prins tarjoaa ratkaisuja koirille, joilla on erilaisia ​​tarpeita, mukaan lukien hypoallergeenisia ruokia, kuten tämä. Näytä lisää palatyyppejä Etsitkö lisää vaihtoehtoja koirallesi? Tutustu koiranruokavalikoimaamme ja löydä täydellinen ruoka.

    5% lisäalennus Fidello Family

    Loppu varastosta

    €79,50 €26,50/kg

  • Carocroc Support

    CAROCROC CaroCroc Support - Helposti sulavaa ruokaa kaikille roduille - 12,5 kg

    Loppu varastosta

    CaroCroc Support on täysjyväinen, helposti sulava lemmikkieläinten ruoka, joka on kehitetty erityisesti kaikenrotuisille koirille. Nämä maukkaat palat tukevat tervettä ruoansulatusta ja sopivat erinomaisesti seurakoirille, joita ulkoilutetaan ja joiden kanssa leikitään säännöllisesti. Ruoka sopii erittäin hyvin myös koirille hoitokodeissa ja ei-tiineille siitosnartuille. Korkealaatuiset ainesosat, kuten tuore lammas, edistävät tervettä ruoansulatusjärjestelmää ja yleistä hyvää kuntoa. CaroCroc Supportin avulla annat koirallesi elinvoimaisen ja energisen elämän. Miksi valita CaroCroc Support? Helposti sulava: Edistää tervettä ruoansulatusta, ihanteellinen herkkävatsaisille koirille. Korkealaatuiset ainesosat: Sisältää 9 % tuoretta lammasta terveen vatsan ja suoliston toiminnan edistämiseksi. Täysravinto: Kaikki välttämättömät ravintoaineet vahvalle keholle ja kiiltävälle turkille. Edut: Edistää kiinteitä ja löysiä ulosteita. Tukee vahvoja lihaksia ja terveitä hampaita. Sopii koirille hoitokodeissa ja ei-tiineille siitosnartuille. Haittoja: Sopii vähemmän koirille, joilla on tiettyjä allergioita tai intoleransseja. Ei viljatonta vaihtoehtoa. Yhdiste: Siipikarja (43 %), vehnä, maissi, lammas (9 %), ohra, riisi, eläinrasva (siipikarja, naudanliha), juurikasmassa, hydrolysoitu kananmaksa, kivennäisaineet, hiiva, pellavansiemenet. Analyyttiset ainesosat: Raakaproteiini 23 %, raakarasva 10,8 %, raakakuitu 2,2 %, raakatuhka 6,3 %, kosteus 10 %, kalsium 1,4 %, fosfori 1 %. Käyttöohjeet: Anna CaroCroc Support kuivana tai kostuta se haalealla vedellä. Varmista, että koirallasi on aina saatavilla raikasta juomavettä. Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa. Viimeinen käyttöpäivämäärä on painettu pakkaukseen. Tietoja CaroCrocista: CaroCroc tarjoaa laajan valikoiman korkealaatuista koiranruokaa, joka perustuu tieteelliseen tietoon ja on räätälöity koirasi erityistarpeisiin. Tuotemerkki edustaa luonnollisia ainesosia, hyvää sulavuutta ja hyvää terveyttä. Näytä lisää palatyyppejä: Löydä koiranruokaa jokaiseen tarpeeseen. Sisällys: 12,5 kg

    5% lisäalennus Fidello Family

    Loppu varastosta

    €59,95 €4,80/kg

Fidello klantenservice

© 2026 Fidello

    • American Express
    • Apple Pay
    • Bancontact
    • BLIK
    • Google Pay
    • iDEAL Wero
    • Klarna
    • Maestro
    • Mastercard
    • MB WAY
    • MobilePay
    • PayPal
    • Shop Pay
    • Union Pay
    • USDC
    • Visa

    Kirjaudu sisään

    Unohditko salasanasi?

    Eikö sinulla ole vielä tiliä?
    Luo ilmainen tili ja nauti monista eduista.