2329 tuotetta

Löydä etsimäsi AI
Tämä ominaisuus on vielä kehitteillä. Kuten ihmiset, myös digitaalinen avustajamme tekee joskus virheitä. Epävarma? Asiakaspalvelutiimimme auttaa mielellään.
  • Vähissä Trixie Premio Vlees Minis Kip / Eend / Rund / Lam

    TRIXIE Trixie Premio Meat Minis -kana- / ankka- / naudanliha- / lampaanruoka

    Torstai toimitetaan - 2 jäljellä varastossa

    Trixie Premio Meat Minis Kana / Ankka / Naudanliha / Lammas 4 x 100 grammaa Trixie Premio Meat Minis Kana / Ankka / Naudanliha / Lammas 4 x 100 grammaa on täydennysruoka koirille. Nämä kanaa, ankkaa, naudanlihaa ja lammasta sisältävät palkintoherkut sopivat ihanteellisesti koulutukseen, tunneille ja pieneksi välipalaksi. Nämä maukkaat herkut ovat pieniä ja saatavilla useissa eri makuvaihtoehdoissa, joten ne sopivat erinomaisesti käytettäväksi tunneilla ja koulutuksessa. Ne ovat gluteenittomia ja valmistettu ilman lisättyä sokeria! - Palkitse koira herkuilla - Erittäin pieni, ihanteellinen koulutukseen ja kursseille - Kanaa, lammasta, ankkaa ja naudanlihaa - Gluteeniton ja ilman lisättyä sokeria Kana: Kanan koostumus: kananliha (89 %), perunatärkkelys, herneproteiini, glyseriini, sorbitoli. Analyyttiset ainesosat: proteiini 36,9 %, raakatuhka 3,7 %, rasva 1,1 %, raakakuitu 0,4 %, kosteus 27,8 %. Ankka: Ankan koostumus: ankanliha (89 %), perunatärkkelys, herneproteiini, glyseriini, sorbitoli Analyyttiset ainesosat: proteiini 37,6 %, raakatuhka 4,8 %, rasva 4,3 %, raakakuitu 0,6 %, kosteus 27,1 % Naudanliha: Naudanlihan koostumus: naudanliha (89 %), perunatärkkelys, herneproteiini, glyseriini, sorbitoli Analyyttiset ainesosat: proteiini 37,6 %, raakatuhka 4,8 %, rasva 4,3 %, raakakuitu 4,2 %, kosteus 27,1 % Karitsa: Lampaan koostumus: lammas (89 %), perunatärkkelys, herneproteiini, glyseriini, sorbitoli. Analyyttiset ainesosat: proteiini 23,8 %, rasva 8 %, raakatuhka 4,2 %, raakakuitu 0,8 %, kosteus 24,5 % Vinkki: säilytä viileässä ja kuivassa paikassa Sisältö: 4 x 100 grammaa

    5% lisäalennus Fidello Family

    Torstai toimitetaan - 2 jäljellä varastossa

    €10,95

  • Trixie Premio Zalmpasta

    TRIXIE Trixie Premio -lohipasta

    Torstai toimitetaan - 10 jäljellä varastossa

    Trixie Premio -lohitahna 110 grammaa Trixie Premio -lohitahna (110 grammaa) on täydennysruoka koiralle maukkaassa, lampaanmakuisessa tuubissa, kätevä palkinto koirallesi! Tahnaa voi antaa suoraan tuubista, mikä tarjoaa tehokkaan palkinnon. Se myös helpottaa lääkkeiden antamista. Maukas tahna on gluteeniton ja valmistettu ilman lisättyä sokeria. Se on ihanteellinen koulutuspalkinto, ja koirasi rakastaa sitä! - Maukas palkitsemispasta koirille - Tätä herkullista kermaa voi antaa suoraan tuubista - Ihanteellinen palkkioksi - Helpottaa lääkkeiden antoa - Gluteeniton ja ilman lisättyä sokeria Koostumus: lohiliemi, kala ja kalatuotteet (lohesta 35 %), rypsiöljy, maitoproteiinijauhe, kananmunaproteiini Analyyttiset ainesosat: rasvaa 17,2 %, raakaproteiinia 11,3 %, raakatuhkaa 0,8 %, raakakuitua 0,04 %, kosteutta 69,5 % Sisältö: 110 grammaa

    5% lisäalennus Fidello Family

    Torstai toimitetaan - 10 jäljellä varastossa

    €3,95 - €4,45

  • Trixie Runderlever

    TRIXIE Trixie-naudanmaksa

    Torstai toimitetaan - 6 jäljellä varastossa

    Trixie Naudanmaksa 80 g Trixie Beef Liver on 100 % naudanmaksasta valmistettu koiran herkku, joka sopii erittäin hyvin koiran koulutukseen. - 100 % kuivattua naudanmaksaa - Monoproteiini - Sopii erityisen hyvin treenivälipalaksi Koostumus: 100 % kuivattua naudanmaksaa Analyyttiset ainesosat: proteiini (60 %), kosteus (18 %), rasva (15 %)

    5% lisäalennus Fidello Family

    Torstai toimitetaan - 6 jäljellä varastossa

    €2,95

  • Trixie Przysmak dla psa Bony Mix 500g [TX-31496]

    Trixie Trixie Przysmak dla psa Bony Mix 500g [TX-31496]

    Loppu varastosta

    Miękkie kosteczki dla psów - mix Idealne jako przekąska lub nagroda.   Doskonale nadają się również do napełniania zabawek.  Dzięki dużej zawartości mięsa kosteczki są wyjątkowo smakowite.  Z kurczakiem, wołowiną, jagnięciną i łososiem  Bez dodatku cukru  Opakowanie można wielokrotnie otwierać i zamykać. Skład:zboża, produkty pochodzenia roślinnego, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym 4% wołowiny, jagnięciny i kurczaka), roślinne ekstrakty białkowe, oleje i tłuszcze, glikol propylenowy, ryby i produkty pochodzenia rybnego (w tym 4% łososia)Analiza:białko 16%, tłuszcz 4%, popiół 4%, włókno 31, wilgotność 18%

    5% lisäalennus Fidello Family

    Loppu varastosta

    €6,63

  • Trixie Przysmak do podawania tabletek dla psa 100g [TX-25841]

    Trixie Trixie przysmak do podawania tabletek dla psa 100 g - maskuje lek w miękkiej przekąsce

    Loppu varastosta

    WstępPodawanie tabletek psu potrafi być codziennym wyzwaniem: część psów wypluwa lek, inne zaciskają pysk, a jeszcze inne „odcedzają” tabletkę nawet z ulubionego jedzenia. Trixie przysmak do podawania tabletek to proste rozwiązanie, które pomaga podać lek spokojnie, szybko i bez niepotrzebnego stresu. Każdy kąsek ma specjalny otwór na tabletkę – wkładasz lek, zamykasz miękką masą i podajesz jak normalny smakołyk.To karmę uzupełniająca w formie małych, miękkich kąsków, opracowana we współpracy z weterynarzami. Dzięki temu produkt jest przemyślany pod kątem realnych sytuacji w domu: ma dobrze pracującą konsystencję, łatwo ukrywa tabletkę i pozwala zachować regularność leczenia.Specyfikacja produktu Marka: Trixie Rodzaj: przysmak do podawania tabletek (karmą uzupełniająca) Waga netto: 100 g Forma: miękkie kąski z otworem na tabletkę Przeznaczenie: ułatwienie podawania leków doustnych (tabletki) Dodatki: witamina E 2000 mg/kg Skład: mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, zboża, skrobia z tapioki, roślinne ekstrakty białkowe, produkty pochodzenia roślinnego, maltodekstryna, trehaloza, rozmaryn Analiza: białko 18%, tłuszcz 5%, popiół 5%, włókno 0,5%, wilgotność 18% Przechowywanie: w chłodnym i suchym miejscu Jak działa i dlaczego jest potrzebnyMechanizm jest prosty, ale skuteczny: w każdym kąsku znajduje się mały otwór, w który wciskasz tabletkę. Ponieważ przysmak jest miękki, łatwo „domykasz” otwór palcami, a lek przestaje być widoczny i mniej wyczuwalny. Pies dostaje nagrodę o atrakcyjnym smaku i zwykle połyka ją odruchowo – razem z tabletką.Dlaczego to ważne? Regularne przyjmowanie leków w odpowiedniej dawce ma znaczenie w wielu sytuacjach: przy antybiotykoterapii, leczeniu przewlekłym (np. kardiologicznym), wspomaganiu stawów, terapii alergii czy w rekonwalescencji. Jeśli pies wypluwa tabletki, dawka staje się niepewna, a leczenie może się wydłużać lub być mniej skuteczne. Taki „schowek” na tabletki pomaga ograniczyć błędy, skraca czas podawania i zmniejsza napięcie u opiekuna oraz zwierzęcia.Produkt sprawdza się także behawioralnie: zamiast siłowego otwierania pyska i negatywnych skojarzeń, budujesz rutynę „tabletka = smakołyk”. To szczególnie istotne u psów wrażliwych, starszych i tych, które mają za sobą trudne doświadczenia medyczne.Dla jakiego zwierzęcia będzie najlepszyPrzysmak jest przeznaczony dla psów i będzie dobrym wyborem, jeśli: masz psa, który odmawia połykania tabletek lub je wypluwa, podajesz leki doraźnie (np. kilka dni) albo długoterminowo, chcesz ograniczyć stres podczas leczenia w domu, Twój pies jest łasuchem, ale potrafi „wyczuć” tabletkę w jedzeniu. Wielkość psa: najlepiej dla małych, średnich i dużych psów – kluczowy jest rozmiar tabletki. Jeśli tabletka jest duża, można ją (o ile weterynarz nie zaleci inaczej) podzielić i schować w dwóch porcjach.Wiek: dla dorosłych i seniorów, a u młodszych psów – tylko jeśli opiekun ma pewność, że pupil bezpiecznie gryzie i połyka przysmaki oraz lek jest zalecony dla danego wieku.Styl życia: dla psów domowych i aktywnych – szczególnie, gdy liczy się szybkie podanie leku przed spacerem, treningiem lub podróżą.Jak stosować Umyj i osusz ręce, przygotuj tabletkę oraz 1–2 kąski przysmaku. Wciśnij tabletkę do otworu w przysmaku. Delikatnie uformuj przysmak palcami, aby zamknąć otwór i całkowicie przykryć lek. Podaj psu jak zwykły smakołyk. Jeśli pies ma tendencję do gryzienia i „selekcjonowania” – podaj najpierw pusty kąsek jako „próbkę”, a następnie ten z tabletką. Dostosuj liczbę przysmaków do wielkości psa i zaleceń żywieniowych – to karma uzupełniająca. Wskazówka: jeśli tabletka ma gorzki smak lub intensywny zapach, dbaj o dokładne zamknięcie otworu i podaj od razu po przygotowaniu, aby lek nie „przeszedł” aromatem na zewnątrz.Zalety Ułatwia podawanie tabletek bez siłowania i stresu. Miękka konsystencja pozwala łatwo zamknąć otwór i ukryć lek. Opracowany we współpracy z weterynarzami – praktyczne rozwiązanie do domowej terapii. Pomaga utrzymać regularność leczenia i ogranicza ryzyko wyplucia tabletki. Mała forma kąsków – wygodna do podania w domu i w podróży. Może wspierać pozytywne skojarzenia: lek jako element nagrody. Wady Niektóre psy potrafią rozgryźć przysmak i mimo wszystko oddzielić tabletkę. Nie nadaje się do wszystkich form leków (np. bardzo duże tabletki bez dzielenia, kapsułki o specyficznych zaleceniach). Zawiera zboża – może nie pasować psom na dietach eliminacyjnych. To produkt uzupełniający: u psów na ścisłej diecie trzeba wliczać w dzienny bilans kalorii. Najczęstsze błędy i jak ich uniknąć Za słabe zamknięcie otworu: pies wyczuje lek. Dociśnij przysmak tak, by tabletka była całkowicie oblepiona. Podawanie tylko „podejrzanego” kąska: jeśli pies jest ostrożny, zastosuj metodę 2–3 smakołyków: pusty – z tabletką – pusty. Dzielenie tabletki bez konsultacji: niektórych leków nie wolno kruszyć ani dzielić. Zawsze sprawdź ulotkę lub zapytaj weterynarza. Za dużo przysmaków: przy długich terapiach kontroluj ilość, aby nie dokładać nadmiaru kalorii. Bezpieczeństwo i ważne wskazówkiPrzysmak nie zastępuje zaleceń lekarza weterynarii. Jeśli pies ma historię zadławień, łapczywie połyka jedzenie lub ma problemy stomatologiczne, obserwuj sposób jedzenia i rozważ podawanie w spokojnych warunkach. W razie wymiotów po leku, ślinotoku, gwałtownej niechęci lub podejrzenia, że tabletka nie została połknięta, skontaktuj się z weterynarzem – szczególnie przy lekach o wąskim marginesie bezpieczeństwa.Przechowuj produkt w chłodnym i suchym miejscu, szczelnie zamknięty. Nie zostawiaj przysmaków w zasięgu psa – samodzielne zjedzenie większej ilości może powodować problemy żołądkowo-jelitowe.FAQCzy mogę schować w środku pół tabletki?Tak, jeśli lek może być dzielony. Czasem to najlepszy sposób na dopasowanie rozmiaru do otworu i ograniczenie ryzyka, że pies wyczuje tabletkę.Mój pies gryzie i „wypluwa” lek – co zrobić?Spróbuj podać najpierw jeden pusty kąsek, potem ten z tabletką i od razu kolejny pusty. U wielu psów działa też szybkie podanie serii małych nagród, aby pies połykał bez długiego gryzienia.Czy to jest pełnoporcjowa karma?Nie. To karma uzupełniająca, stosowana jako wsparcie przy podawaniu leków.O marceTrixie to rozpoznawalna europejska marka akcesoriów i produktów dla zwierząt, znana z szerokiej oferty, praktycznych rozwiązań i nacisku na codzienną funkcjonalność. Produkty Trixie powstają z myślą o realnych potrzebach opiekunów – od pielęgnacji i spacerów po żywienie i wsparcie w trudniejszych sytuacjach, takich jak podawanie leków. Wyróżnia ją dobra relacja jakości do ceny, dopracowane detale oraz konsekwentne tworzenie produktów, które mają ułatwiać wspólne życie z psem na co dzień.

    5% lisäalennus Fidello Family

    Loppu varastosta

    €3,75

  • Trixie Rice Duck Balls

    Trixie Trixie Rice Duck Balls

    Loppu varastosta

    Ergänzungsfuttermittel für Hunde Rice Duck Balls mit viel Ente und ohne Zuckerzusatz sind eine besondere Delikatesse für Ihren Hund und ein optimaler Leckerbissen für zwischendurch. Fleischgehalt 81%, reich an Proteinen. Durch die wieder verschließbare Verpackung bleiben die Snacks besonders lange frisch Inhalt: 80 g Zusammensetzung: Ente (81%), Reis (15%), Weizenstärke, Glycerin, Sorbitol. Analytische Bestandteile: Protein 25% Fettgehalt 6%, Rohasche 2,1%, Rohfaser 0,2%, Feuchtigkeit 18%.

    5% lisäalennus Fidello Family

    Loppu varastosta

    €1,99 €24,88/kg

  • Trixie Rinderpansen, getrocknet, 100 g

    Trixie Trixie Rinderpansen, getrocknet, 100 g

    Loppu varastosta

    Der schonend getrocknete Rinderpansen ist ein natürlicher Leckerbissen, zur Belohnung und bei Hunden sehr beliebt. Rinderpansen entspricht dem ursprünglichen Beutefleisch Ihres Hundes, für den neben Muskelfleisch auch Innereien wie Pansen oder Lunge zur natürlichen Nahrung gehören. Beim Zerkauen werden gleichzeitig die Zähne von Belägen befreit, das Zahnfleisch massiert und die Kaumuskeln gekräftigt. Rinderpansen ist aus 100% natürlichem Fleisch ohne künstliche Farbstoffe und ohne Konservierungsstoffe. Trockenpansen bietet eine ideale Alternative zu frischem Pansen vom Metzger, durch angenehmeren Geruch und bessere Lagerfähigkeit.   Bitte lagern Sie dieses Produkt immer kühl und trocken. Inhalt: 100g

    5% lisäalennus Fidello Family

    Loppu varastosta

    €1,49 €14,90/kg

  • Trixie Rolki do żucia 20szt / 12cm  [2778]

    Trixie Trixie Rolki do żucia 20szt / 12cm [2778]

    Loppu varastosta

    Rolki Trixie - gryzak z suszonej skóry wołowej.  Zaspokaja naturalną potrzebę żucia.  Gryzak w formie skręconej rolki.  Długość 12 cm.  Średnica 7 - 8 mm. Skład: 100% skóraAnaliza:białko 85,7%, tłuszcz 1,5%, wilgotność 10,7%

    5% lisäalennus Fidello Family

    Loppu varastosta

    €3,12

  • Trixie Rotolinis mit Geflügel - 12 Stück/120g

    Trixie Trixie Rotolinis mit Geflügel - 12 Stück/120g

    Loppu varastosta

    Ergänzungsfuttermittel für Hunde Rotolinis sind eine optimale Nahrungsergänzung und ein leckerer Snack für zwischendurch. Zusammensetzung: Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse (20% Geflügel), Getreide, pflanzliche Nebenerzeugnisse, pflanzliche Eiweißextrakte, Mineralstoffe. Inhaltsstoffe: Rohprotein 31%, Fettgehalt 6%, Rohasche 4%, Rohfaser 3%, Feuchtigkeit 25%. Mit Konservierungsstoffen und Farbstoffen. Inhalt: 12 Stück (je 12 cm) / 120g

    5% lisäalennus Fidello Family

    Loppu varastosta

    €1,09 €9,08/kg

  • Trixie Rotolinis mit Pansen - 12 Stück/120g

    Trixie Trixie Rotolinis mit Pansen - 12 Stück/120g

    Loppu varastosta

    Ergänzungsfuttermittel für Hunde Rotolinis sind eine optimale Nahrungsergänzung und ein leckerer Snack für zwischendurch. Zusammensetzung: Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse (20% Pansen), Getreide, pflanzliche Nebenerzeugnisse, Mineralstoffe. Inhaltsstoffe: Rohprotein 31%, Fettgehalt 6%, Rohasche 3,5%, Rohfaser 2,0%, Feuchtigkeit 25%. Mit Konservierungsstoffen und Farbstoffen. Inhalt: 12 Stück (je 12 cm) / 120g

    5% lisäalennus Fidello Family

    Loppu varastosta

    €1,09 €9,08/kg

  • Trixie Rotolinis mit Rind - 12 Stück/120g

    Trixie Trixie Rotolinis mit Rind - 12 Stück/120g

    Loppu varastosta

    Ergänzungsfuttermittel für Hunde Rotolinis sind eine optimale Nahrungsergänzung und ein leckerer Snack für zwischendurch. Zusammensetzung: Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse (20% Rind), Getreide, pflanzliche Nebenerzeugnisse, Mineralstoffe. Inhaltsstoffe: Rohprotein 31%, Rohöle und -fette 6%, Rohasche 3,5%, Rohfaser 2,0%, Feuchtigkeit 25%. Mit Konservierungsstoffen. Ohne Zuckerzusatz! Inhalt: 12 Stück (je 12 cm) / 120g

    5% lisäalennus Fidello Family

    Loppu varastosta

    €1,09 €9,08/kg

  • Trixie Schinken-Knochen, ca. 390 g / 24 cm

    Trixie Trixie Schinken-Knochen, ca. 390 g / 24 cm

    Loppu varastosta

    Schinken-Knochen garantieren durch einen großen Fleisch- und Knorpelanteil einen langen und schmackhaften Kaugenuss. Ganz nebenbei werden die Kaumuskeln trainiert und das Gebiss von Belägen gesäubert. Durch die Lufttrocknung wurde das Fleisch am Knochen konserviert. Der Schinkenknochen ist ein reines Naturprodukt vom Schwein. Je nach Größe ist er für mittlere bis große Hunde geeignet. Bitte beachten Sie, dass Diese Knochen nur zum Abnagen, nicht aber zum Auffressen geeignet sind. Da es sich um einen sogenannten Röhrenknochen handelt, kann ein Splittern nicht komplett ausgeschlossen werden. Bitte lagern Sie dieses Produkt immer kühl und trocken Vakuumverpackt Größe: ca. 24 cm  

    5% lisäalennus Fidello Family

    Loppu varastosta

    €3,49 €8,95/kg

Snacks - Fidello

Koiran herkkuja – Vastuullisia herkkuja jokaiseen päivään

Fidellolta löydät laajan valikoiman maukkaita ja vastuullisesti tuotettuja koiran herkkuja. Etsitpä sitten palkintoja koulutuksesta, puruluita pitkäkestoiseen pureskelun iloon tai herkkua koirasi hemmotteluun, meiltä löytyy täydellinen herkku jokaiselle koiralle. Herkkumme on valmistettu luonnollisista ainesosista ja tarjoavat paitsi herkullisen maun myös terveyshyötyjä.

Miksi valita välipalat Fidellosta?

Fidellolla laatu on meille etusijalla. Herkkumme valitaan huolella vastaamaan koirasi tarpeita ilman tarpeettomia lisäaineita tai keinotekoisia makuaineita. Etsitpä sitten herkkuja, jotka täyttävät tietyn ruokavalion vaatimukset, tai haluat vain maukkaan herkun, valikoimastamme löytyy jotakin kaikenikäisille, -kokoisille ja -rotuisille koirille.

Suosittuja välipalavaihtoehtoja koirille

  • Koulutuspalkinnot : Pienet, terveelliset välipalat, kuten koulutusherkkumme, sopivat ihanteellisesti koirasi motivoimiseksi harjoitusten aikana.
  • Pureskelutabletit : Pitkäkestoiset pureskelutabletit, jotka tarjoavat paitsi pureskelun ilon myös auttavat hampaidenhoidossa. Tutustu esimerkiksi luihimme .
  • Hypoallergeeniset välipalat : Täydellinen koirille, joilla on herkkä vatsa tai ruoka-aineallergioita. Tutustu myös erikoisruokavalioihin lisätukea varten.
  • Terveelliset herkut : Välipaloja, joissa on ylimääräisiä ravintoaineita, kuten omega-rasvahappoja tai vitamiineja, jotka edistävät koirasi terveyttä.

Hemmottele koiraasi terveellisillä välipaloilla

Herkut ovat enemmän kuin vain herkkuja – niillä on tärkeä rooli koirasi koulutuksessa ja hyvinvoinnissa. Fidellolla tarjoamme herkkuja, jotka eivät ole vain herkullisia, vaan myös edistävät koirasi terveyttä. Valitsitpa sitten päivittäisen herkun tai erityisen palkinnon, voit luottaa huolella valittuun valikoimaamme luonnollisia ja ravitsevia vaihtoehtoja.

Lisää koirallesi Fidellossa

Herkkujen lisäksi Fidello tarjoaa kaikkea mitä koirasi tarvitsee:

Etsitkö parasta laatua olevaa rotukohtaista koiranruokaa? Tutustu rotukohtaisten koiranruokien valikoimaamme, joka sisältää sekä kuivaruokaa että tietylle koirarodulle erityisesti kehitettyä märkäruokaa.

Miksi tilata Fidellolta?

Fidellolla teemme koirasi hemmottelusta helppoa ja hauskaa. Tarvitsetko suuria herkku- tai ruokapakkauksia? Ei hätää, toimitamme suoraan kotiovellesi. Tilaa arkisin ennen klo 17.30 ja saat tilauksesi seuraavana päivänä, jopa lauantaisin! Palkitsemme sinut myös ilmaisilla lahjoilla yli 75 euron tilauksista. Tutustu lahjasivuumme tai osallistu lomakuvakilpailuumme saadaksesi lisäalennuksen. Fidello tarjoaa mukavuutta, laatua ja yllätyksiä – juuri sinulle ja koirallesi!

Fidello klantenservice

© 2026 Fidello

    • American Express
    • Apple Pay
    • Bancontact
    • BLIK
    • Google Pay
    • iDEAL Wero
    • Klarna
    • Maestro
    • Mastercard
    • MB WAY
    • MobilePay
    • PayPal
    • Shop Pay
    • Union Pay
    • USDC
    • Visa

    Kirjaudu sisään

    Unohditko salasanasi?

    Eikö sinulla ole vielä tiliä?
    Luo ilmainen tili ja nauti monista eduista.